Viva mystica

Vodnář...

3. února 2009 v 11:35 | wamp.without.wings
.........aneb něco málo o mém znamení....
Vzhled

Často mívají velmi pěknou a štíhlou postavu. Jejich tvář je podlouhlá nebo i okrouhlá, s poněkud delší bradou, která je výrazná, ale ne ostrá. Jejich oči jsou vždy nádherné. Vodnář je totiž zvláště pro ženy znamením krásy. Vlasy mají většinou světlé a jemné, jejich chůze je lehká a sebevědomá.

Magické datum

6. června 2008 v 12:23 | wamp.without.wings
Právě dneska je to magické datum, kdy určitě mají svátek všichni satanisti xD....
I když je jenom 6.6. 2008, tak to má určitě v sobě nějaký kouzlo, protože když si odečtete od 8 dvojku vyjde vám zase 6./ jak nečekané xDDD/
Ovšem prej mnohem silnější to bylo v roce 2006, kdy všichni čekali příchod D'ábla a shromaždovali se v malé vesničce v Americe jménem Hell.

Andělé

7. března 2008 v 23:52 | wamp.without.wings
Takže ruším galerku, tak obrázky ted' budu dávat do článků...o_O

Electric

23. února 2008 v 15:20 | wamp.without.wings

Avalon

22. února 2008 v 14:25 | wamp.without.wings
Ostrov Avalon je keltským ostrovem mrtvých, kde by podle legendy měl stále žít král Artuš s Merlinem. Čekají, až bude Anglii nejhůře, aby jí pomohli.
Nejstarší doložené hledání ostrova Avalon a Artušova hrobu proběhlo už ve 12. století. V roce 1195 napsal Giraldus Cambrensis svůj spis De principis instructione. V něm popisuje nalezení těla krále Artuše. Král Jindřich se podle něj dozvěděl od waleského barda, že na území katedrály v Glastonbury je pohřbeno Artušovo tělo.

Vlci

20. února 2008 v 22:29 | wamp.without.wings
Nejvíc mě dostaly vlci po tom, co jsem zkoukla film Krev jako čokoláda......Úžasná stvoření:-)

Posmrtný život

19. února 2008 v 23:03 | wamp.without.wings
Kam si myslíte, že odchází duše po smrti?
Na tuhle otázku jsem se snažila najít odpověd', pže mě to fakt hodně zajímá....
Když jsem projížděla net, tak jsem našla jen vysvětlení z hlediska náboženského. Ale opravdu záleží jen na tom jakého jste náboženství? A co ti, co jsou pohané a kacíři? Jejich duše se dostane do pekla(křest'anství)? Nebo bude jejich duše bloudit mezi pověstnými břehy dvou naprosto odlišných světů?
Já si myslím, že nezáleží na tom jaké náboženství vyznáváte, ale na tom jaký život vedete.
Nejbližší je mi buddhismus a celkově reinkarnace. Duše se sem na zemi vrací tak dlouho dokud neodčiní všechny své hříchy z minulých životů a nedosáhne tzv. nirvány.
Ovšem křest'anství je zas o tom, že duše se po smrti dostane bud' do nebe nebo do pekla.
Ale kterému náboženství se dá věřit? Která víra je pravá? Nejsou to jen výplody zfanatizovaných vůdců? A v co věřit aby náš posmrtný život byl klidný a přiměřený tomu pozemskému?

Vampýři 2

21. ledna 2008 v 13:20 | Katty

Vlci

21. ledna 2008 v 10:38 | Katty

2 upírky

16. ledna 2008 v 21:50 | Katty

Pegasové a jednorožci<3...2

16. ledna 2008 v 17:33 | Katty

Co jsou zač??-pegas

14. ledna 2008 v 22:42 | Katty
Pegas (řecky Pégasos z původního πηγή pégé pramen, latinsky Pegasus) je v řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Medúsy.
Vyprávění o jeho původu se liší. Podle jednoho z nich vyskočil Pegas z těla své matky gorgony Medúsy poté, co jí Perseus uťal hlavu. Jiná verze vypráví, že vyskočil ze země, na níž dopadla Medúsina krev.
Prý uměl létat rychle jako vítr, žil na vysokých horách, zejména na Parnasu ve Fókidě nebo na Helikónu v Boiótii.
Pegas pomohl Bellerofontovi v jeho boji s Chimérou a Amazonkami. Existuje mnoho příběhů, v nichž se spolu nacházejí Pegas a Bellerofontés. Když však chtěl Bellerofontés vzlétnout na Pegasovi na Olymp, nejvyšší bůh Zeus se rozhněval za takovou odvážlivost. Potrestal Pegase náhlou zuřivostí, Bellerofón se na něm neudržel a pádem na zem ztratil rozum.
Podle mýtického příběhu byl Pegas proměněn v jedno ze souhvězdí, ale pera jeho křídel dopadla na zem blízko Tarsu a dala tak pojmenování tomuto městu. V umění bývá zobrazován jako symbol básníkovy fantazie.

Další pegasové a jednorožci<3

14. ledna 2008 v 22:39 | Katty

Pegasové a jednorožci<3

14. ledna 2008 v 22:34 | Katty
Krásný stvořeníčka...

Gallica 2-Hlas bájných stvoření

14. ledna 2008 v 22:08 | Katty
Rok1154:jsme na půdě legendární Francie,jejíž jméno zní Gallica...
Bájná stvoření hynou.Chce-li Bohem dostát slibu,který dal jednorožci,musí rychle najít brány Sídu a Stvoření k nim zavést. S pomocí Chretiena z Troyes z knih zjistí,že se brány otevírají v noci o svátku Všech Svatých.Neví však,kde je hledat.Existují skutečně? V doprovodu svých přátel-mladičké trubadúrky Vivienne,trpaslíka Mjollna,tovaryše Trinité La Rochella a lovčího Bastiana-opouští Bohem dvůr Heleny Quiennské. Jeho nepřátelé však nezmizeli. Divoch opět shromáždil zbylé druidy a strašlivé Aišany,Gallica vstupuje do války s Brittií...
Henri Loevenbruck(1972) se proslavil trilogií Moira(Vlčice a dívka,Válka vlků,Noc vlčice), která vyšla v čestině v edici Albatros Plus a v žánru fantasy patří k nejprodávanějším titulům i na francouzském trhu. Na ni stejně úspešně navazuje trilogie Gallica.

Gallica 1-Syn lovce vlků

14. ledna 2008 v 18:23 | Katty
1154:představte si bájnou Francii nazvanou Gallica.....
Vypráví se,že v hrabství Tolsanne se jakýsi mladík vrhl doprostřed plamenů,aby z hořící hranice zachránil vlka. Jmenoval se Bohem a byl synem vrchního lovčího.
Za čtyři roky je jeho rodina i s celou vsí vyvražděna tajemnými bojovníky.Bohem v hrůze prchá a v patách mu jdou neznámé krvelačné síly zla.
Při svém útěku Gallicou se setká s Řemeslníky štěstí,jejichž podivuhodné bratrstvo mu přijde na pomoc. Zjistí,že se stal středem politických i náboženských zájmů.Musí se skrývat před králem Gallicy,Kristovými milicemi a nakonec i před neznámým nepřítelem,který zná jeho původ.
Tváří v tvář nebezpečí Bohem poznává,že je spřízněn s Bájnými stvořeními,která se lidé snaží vyhubit.

Picture

13. ledna 2008 v 22:51 | Katty

Vampýři

13. ledna 2008 v 22:05 | Katty

Vampyrismus a čarodějnictví

13. ledna 2008 v 22:01 | Katty

Víra v čarodějnice a vampyrismus

České kraje, i když jim lze vyčítat mnohé, nebyly přístupné víře v čáry a kouzla. Vše se zvrhlo až roku 1540, kdy byla první upálená v Náchodě. V nedalekých Zlatých Horách a Jeseníku bylo například jen v letech 1639 - 1651 upáleno 102 obětí. Válka, bída a s tím v tomto období úpadek mravů a vzdělanosti vedly k šíření tragických pověr, a také sovinecké panství postihla nízká lidská vášeň spojená s vírou v čarodějnice a vampýry. O případech vampyrismu (zohavování mrtvol) píše také frýdlantská matrika. Popisuje případ pohřbené, avšak později vykopané a katem spálené Magdaleny, vdovy po Jakubu Zimmerovi (zemřela 18. 3. 1610). Ta přestože zemřela zbožně se slovy víry na rtech, byla 19. dubna vykopána a ohněm v popel obrácena.
 
 

Reklama